Tekst i en boks. Cool!

 

Fane1 er bredere Fane 2 Fane 3 Fane 4 Fane 5 Sidste
This is the content found on first tab.

And we have more content for the second tab.

Sopraner

Anne Hvelplund, Ålborggade 16, 3.th., 8000 Aarhus C, Mobil: 30421598, annehvelplund@hotmail.com
 

Anne Marie Leth Michaelsen, Østervold 14, 2. th, 8900 Randers C, Mobil: 22 92 18 84, annemarie.beatles@gmail.com
 

Benedikte Havgaard Ede, Vester Allé 27, 8900 Randers C, Mobil: 28 19 89 92, bhavgaardede@hotmail.com
Webredaktør

Hanne Kragelund, Kirkegårdsvej 16, 8000 Århus C, Mobil: , hanne@cervus.dk
Producent/Ide/Sparring,  

Katrine Broch Møller, Molsgade, 12 3.tv., 8000 Århus C, Mobil: , katbmol@gmail.com
Koncerter,  

Katrine Kyhl, Sandbakken 12, 8270 Højbjerg, Mobil: 24838426, katrinekyhl@gmail.com
 

Alter

Birgitte Stougaard, Asmusvej 13, 8530 Hjortshøj, Mobil: 30113386, birgittestougaard@cc.au.dk
 

Ingeborg Thisted Højlund, Fyrkatvej 16, 1.th, 8200 Aarhus N, Mobil: 20959873, ingeborg.hojlund@gmail.com
 

Jens Ginge Skov, Valdemarsgade 20, st. 5, 8000 Århus C, Mobil: 60463299, jensginge@hotmail.com
 

Kamma Bidstrup, Amtoftvej 4A, 8240 Risskov, Mobil: 20198327, kamma.b@hotmail.com
Vikar

Katrine Bruno Hansen, Siimvej 9, 8680 Ry, Mobil: 40887026, katrine.bruno@live.dk
 

Lene Juul Langballe, Banetoften 4, 8530 Hjortshøj, Mobil: 23279810, lene@juullangballe.dk
 

Lise Nottelmann, Ørstedsgade 32F, 7100 Vejle, Mobil: 29807169, lnottelmann@hotmail.com
 

Mette Zeuthen, Bækkelundsvej 37, 8240 Risskov, Mobil: 20429249, willaing@gmail.com
 

Pernille Platz Skrubbeltrang, Chr. Dannings Vej, 5500 Middelfart, Mobil: 20769797, pernilleplatz@gmail.com
 

Trine Maria Færch, Pallisvej 47, 8220, Mobil: 22251504, trine@faerch-net.dk
 

Tenorer

Arne Kjær, Trillegårdsvej 66, 8210 Århus V, Mobil: 41291551, arke@stofanet.dk
Stemmegruppeansvarlig, Programmer, Oversættelse

Carl Nielsen, Korsvinget 1, 1001 Sangborg, Mobil: 23232323, ech_facebook@willaume.dk
Oversættelse, Webredaktør,  

Daniel Dahlby Froberg, Herningvej 1, st. 3, 8000 Århus C, Mobil: 22473249, d_froberg@hotmail.com
 

Edvard Christoffersen, Gudsmedgade 24, 3. tv, 8000 Århus C, Mobil: 61 85 48 02, admin@vokalensembletgaia.dk
Kasserer, Webmaster

Jon Korsgaard Sorensen, Ingerslevs Boulevard 20, 3. tv., 8000 Aarhus C, Mobil: 4270 1337, jon.k.sorensen@gmail.com
 

Karsten Sivebæk, Spættevej 8, 7470 Karup J, Mobil: 26336909, sivebaek85@gmail.com
 

Rasmus Hørsted, Ved SktPaulskirke 12, 8000 Århus C, Mobil: 11111111, rasmus@sprogzonen.dk
 

Basser

Christoffer Steffansen, Lindhøjvej 20C, 8420 Knebel, Mobil: 51270423, steffansen@hotmail.com
 

Gert Bonde Nielsen, Trøjborgvej 32, 1. th., 8200, Mobil: 87553716, gbn@via.dk
Producent/Ide/Sparring, Koncerter

Jakob Færch, Pallisvej 47, 8220 Brabrand, Mobil: 61335440, jakob@faerch-net.dk
Stemmegruppeansvarlig

Jørgen Andersen, toftevej 3, 8751 gedved, Mobil: 26743884, a_joergen@hotmail.com
 

Mads Gregersen, Vester Alle 21 1., 8000 Aarhus C, Mobil: 27880670, mads.gregersen@gmail.com
 

Simon Andreas Lindegaard, Østergade 57, 7430 Ikast, Mobil: 20211694, simonsfisk@gmail.com
 

Søren Kjærgaard, Rebildvej 7A, 9520 Skørping, Mobil: 61729833, s.kjaergaard@pc.dk
 

Thomas Larsen Späth, Bøghsgade 63, 8700 Horsens, Mobil: +4591536167, thomas.larsen.spaeth@gmail.com
 

And we have more content for the second tab.
And we have more content for the second tab.
050416_1013_Udgivelsefr1.jpg

And this is the last tab. There could be more.

Et andet kor i byen

Click to view lyrics

Vis mere

Click to view lyrics show